G-unit

Ostatní G-unit

22. prosince 2006 v 17:26 | Petra
WALLPAPERS
Kliknutím wallpaper zvětšíteKliknutím wallpaper zvětšíteKliknutím wallpaper zvětšíteKliknutím wallpaper zvětšíte
Kliknutím wallpaper zvětšíteKliknutím wallpaper zvětšíteKliknutím wallpaper zvětšíteKliknutím wallpaper zvětšíte
Kliknutím wallpaper zvětšíteKliknutím wallpaper zvětšíteKliknutím wallpaper zvětšíteKliknutím wallpaper zvětšíte
G-UNIT
Oficiální stránka G-Unit - www.g-unitsoldier.com
Oficiální stránka G-Unit Clothing Company - www.g-unitclothing.com
50 CENT
Oficiální stránka 50 Centa - www.50cent.com
Oficiální stranka 50 Centova energetického nápoje - www.drinkbetterwater.com
LLOYD BANKS
Oficiální stránka Lloyda Bankse - www.lloydbanksonline.com
YOUNG BUCK
Oficiální stránka Younga Bucka - www.young-buck.com
TONY YAYO
Oficiální stránka Tonyho Yaya - www.tonyyayo.com
OLIVIA
Oficiální stránka Olivie - www.oliviaonline.net
SPIDER LOC
Oficiální stránka Spider Loca - www.spiderloc.com
VYDAVATELTVÍ
Oficiální stránka Interscope Record - www.interscoperecords.com
Oficiální stránka Shady Records - www.shadyrecords.com
Oficiální stránka Aftermath Record - www.aftermath-entertainment.com
G-UNIT PLANET - síť českých fanstránek
G-Unit - g-unitplanet.wz.cz
50 Cent - 50cent.czweb.org
Lloyd Banks - lloydbanks.wz.cz
Young Buck - young-buck.wz.cz
G-Forum - g-forum.ehm.sk

Oblečenie G-unit

22. prosince 2006 v 17:25 | Petra
INFORMACE
Založení G-Unit Clothing Company se datuje od roku 2003, kdy se 50 Cent spojil se zakladatelem společnosti Ecko Unlimited a uznávaným návrhářem Markem Eckem, aby společně vytvořili společnost G-Unit Clothing Company. Zůstali věrní čerstvému a originálnímu designu a nová značka připravena dobýt street wear trh mohla vyrazit do ulic. Je pro nás velmi vzrušující pracovat na nových kolekcích značky spolu s Fiftym dodává Mark Ecko, s 50 Centem spolupracoval už v dobách, kdy neměl milióny fanoušků na celém světě, viděl v něm potenciál a podporoval ho v jeho úsilí stát se rap star.
Firma Ecko dosáhla s G-Unit Clothing Company velkých úspěchů. Kolekce této firmy reprezentuje "styl ulic" a životní styl členů skupiny. 50 Cent dodává, že oblečení je velmi kvalitní a podle něj je G-Unit Clothing Company ta nejlepší oděvní firma vůbec. Člen G-Unit Lloyd Banks toto tvrzení podporuje a podle něj přitahuje zákazníky k této značce jednoduchost a styl jejich výrobků. Další soldier z G-Unit Young Buck ještě doplňuje tato tvrzení tím, že jejich oděvní společnost se od ostatních odlišuje jiným uspořádáním barev, novou příchutí a nóbl pouličním pohledem.

Rekordy

22. prosince 2006 v 17:24 | Petra
Official Queensbridge Murderers Mobb Deep fungují na scéně již od roku 1992, kdy vydávali své první tracky. Styl, do kterého se dají zařadit se nazývá hardcore rap. Dali se dohromady na střední škole a své první pecky měli v šuplíku již od svých 17ti let. Havoc a Prodigy vydali své první album v roce 1993 a jeho název zní "JuvenileHell", které produkoval Dj Premier. Jejich styl, který okamžitě oslovil mnoho fanoušků a je jistě jedním, který se nikomu jen tak nezdaří napodobit.
V roce 1995 vydali své nejúspěšnější album "The Infamous", z kterého pochází jejich komerčně nejúspěšnější track "ShookOnes part II.,'' který se objevil jako beat při battlu ve filmu 8 Mile. "The Infamous" se stalo na Východním pobřeží klasikou zařadilo se mezi nejuznávanější alba mezi roky 1990-2000. V tomto žebříčku bylo na srovnatelném postu jako "Enter the Wu-Tang" od Wu-Tang Clan.
Rok 1996 byl pro Mobb Deep zlomovým. V listopadu tohoto roku jim vyšlo LP "Hell on Earth", které bylo spíše průměrné. Zdánlivý zánik tohoto famózního seskupení byl vyvrácen po několikaleté "pauze" až v roce 1999. Album, které tento rok vyšlo pod názvem "Murda Muzik" jim opět na několik měsíců nasadilo "korunky králů undergroundu". V roce 1999 byli ke slyšení i jako sólo umělci na různých kompilacích a Cd Mixtapech.
Jejich zatím posledním počinek je studiové album "Infamy - Loud", které je, dalo by se říci, klasikou, která neurazí ani nenadchne.
Pracovali s hvězdami jako Nas, Dj Muggs (Cypress Hill), Method Man, Rakim, Pete Rock, Camron či M.O.P. Jejich kořeny sahají do dekády let 90ých do ghetta Queensbridge ve městě New York. V květnu 2005 se upsali labelu G-Unit Records a nyní spolu tvoří jedno z nejúspěšnějších hip hopových impérií na světě.
Místo působení : Rochester, New York
Žánry vydávané hudby: Hip-hop, Soul, Rap, Urban a R&B
Umělci: 50 Cent, Lloyd Banks a Dj Whoo Kid, Young Buck, Lil Scrappy, Tony Yayo, Spider Loc, Olivia, Blayze, Guerilla Black, M.O.P, Mobb Deep
Tento label založil 50 Cent krátce po vydání svého veleúspěšného alba Get Rich Or Die Tryin' z roku 2003. Nápad se založením vlastního labelu mu vnuknul Dr. Dre a hovořil na toto téma s 50ym již při natáčení videoklipu "In Da Club". Na počátku své existence byl label G-Unit Records součástní labelu Interscope Records, na kterém 50 Cent vydal již zmiňovanou desku. Až v roce 2004 se stal samostatným a d té doby sídli ve státě New York, ve městě Rochester. V létě roku 2005 přibily na seznam G-Unit Records další dvě slavná jména a to M.O.P a (Official Queensbridge murderers) Mobb Deep. Label G-Unit je momentálně považován za jeden z komerčně nejúspěšnějších, protože jeho velký šéf 50 Cent prodal svého alba již 7 000 000 kusů
M.O.P.
Lil' Fame a Billy Danzenie tvoří od roku 1993 tvrdé jádro hardcorové hip hopové skupiny M.O.P. Jejich agresivní styl se stal ihned populární. Debutové album neslo název "How About Some Hardcore." Další počin tohoto dua nesl název "To The Death" a vyšlo na jaře roku 1994. O dva roky později přišlo na svět další album tentokrát s názvem "Firing Squad." Třetí počin této čím dál více populární New Yorské kapely se jmenoval "First Family 4 Life" a byl vydán roku 1998. No a po dalších dvou letech se fanoušči dočkali alba "Wariors." M.O.P. za dobu jejich působení pracovalo s mnoha uznávanými umělci namátkou DJ Premier, Mobb Deep a spolu s touto new yorskou skupinou uzavřeli kontrakt dalším velikánem v oboru 50 Centem a nechali se začlenit do jeho labelu G-Unit.
Puffyho (Diddyho) chráněnec, Mase, se poprvé zviditelnil na 122. remixu skladby Only You z roku 1996. V roce 1997 následovalo jeho debutové sólo Harlem World, se kterým dobyl vrcholy hitparád. Se svojí dance party produkcí obkroužil valnou část amerických rádií. Hodně jeho fanoušku byli malé děti, hlavně dívky, proto byl Mase brzy terčem výsměchu.
V roce 1999 dal dohromady skupinu Harlem World, s níž nahrál album The Movement.Vydal také druhý sólový kousek Double Up. V roce 2004 Mase se vrátil zpět k rapu, vydáním nového alba Welcome Back.

Spider lock

22. prosince 2006 v 17:23 | Petra
Občanské jméno: Curtis Williams
Rok narozemí: 1979
Spider Loc je členem gangu Crips z L.A., dříve pracoval pod labelem Death Row (nyní jen Tha Row) a je teprve druhým rapperem, který býval westcoast členem a upsal se G-Unit Records. Jeho pravou rukou je Dj Whool Kid, s kterým vstopil do labelu G-Unit zároveň. Po Spiderově odchodu z Death Row Records se usídlil v Universal Records a tam se potkali poprvé s 50 Centem. Spider obdivoval jeho hudbu a 50ty mu nabídl, aby se také přidal G-Unit Records. Ovšem až poté, co si ho řádně prozkoušel.
Spider Loc doposud nevydal žádné album či singl. Brzy však plánuje vydat album, které pravěpodobně ponese název ,,Brainless''

Olivia

22. prosince 2006 v 17:15 | Petra
Občanské jméno: Olivia Longe
Místo narození: Flatbush, Brooklyn, New York
Rok narození: 1981
Původ: Jamajsko-indiánsko-kubánsko-americko-dominikánský
Jako malá zpívala Olivia v kostele; chodila na hodiny klavíru, na kytaru a k učitelce zpěvu. Jako teenager účinkovala v klipech Janet Jackson, TLC a Salt-N-Pepa. Svoji kariéru odstartovala v srpnu roku 1999, tedy v jejích necelých 19ti letech.
V tomto roce podepsala profesionální smlouvu s Clivem Davisem, který si ji upsal na svůj label Clive Davis' J Records. Těsně po odtrhnutí labelu G-Unit od Interscope Records odešla od svého zaměstnavatele a podepsala smlouvu, kterou jí nabídl samotný 50 Cent. Stalo se tak poté, co ji zahlédl Dr. Dre zpívat v jednom baru v L.A.
V roce 2001 vydala Olivia svoje debutové album "Olivia," které předcházel úspěšný singl z tohoto alba pod názvem "Bizonce". Tato zpěvačka, kterou jste mohli spatřit ve videoklipu "Candy Shop" od 50yho se sama označuje nejen za R&B zpěvačku, ale také rapperku. Olivia je první ženou, která působí pod labelem G-Unit Records a 50 Cent se nechal slyšet, že určitě ne poslední. Její krásně sametový hlas můžeme také slyšet na setu, na kterém s ní hostují také 50 Cent, Lloyd Banks, Young Buck a Tony Yayo. Tento set se jmenuje "Behind Closed Doors" a je to sbírka balad a jemných rytmů, které produkoval Dr. Dre.
Její bratr je rapper, který se do showbyznysu prosadil, když jí bylo 14. Vždycky, když šel s kamarády pracovat na svém demu či nových tracích, tak si Olivia psala básničky a texty.
Olivia je první dámou G-Unit a tvrdí, že stále nemůže uvěřit tomu, že pracuje s takovými hvězdami, jako jsou 50 Cent, Dr. Dre či Eminem.
SINGLY
1. Bizounce
2. Are U Capable
3. You Got The Damn Thing
4. Silly Bitch In Love
5. It's On Again
6. Woop-T-Woo
7. Whordie
8. 'Til He Comes Home
9. Bring Da Roof Down
10. When 2 Souls Touch
11. Lower To My Heart
12. Look Around
Název:
Olivia
Datum vydání:
15. května 2001
Vydavateství:
J-Records
SINGLY
Twist It (2005)
Bizonce (2001)

Tonuy Yayo

22. prosince 2006 v 17:14 | Petra
Marvin Bernard se narodil 31. března roku 1978 v černošské čtvrti Jamaica Queens v New Yorku. Tam také začala jeho pověstná kariéra. Jeho život je ale protkaný více negativními věcmi než těmi pozitivními. A jak se vůbec spřátelil s ostatními členy G-Unit? Setkání s Young Buckem, prvním, koho potkal po 50 Centovi, bylo dramatické. Namířil zbraň proti tehdy ještě neznámému Buckovi a touto unáhlenou bezstarostností přitahoval dospívajícího 50 Centa k sobě, když se pronásledovali v Southside, v Queensu. Dostat oba na roh Jamiaci byla šance setkat se tváří v tvář. Yayo říká: "50 ve mně viděl, že žiju pro rap, takže jsme spolu spolupracovali, rapovali, tudíž to byl normální přátelský vztah," říká Tony, zbožňující velikány jako např. Big Daddy Kane nebo Kool G Rap. "Takže jsme začali pracovat dohromady na ulici a pak, když začal 50 brát rap víc vážně, osamostatnil mě, protože ví, že jsem vybíravý a jen tak s nikým bych nespolupracoval."
V polovině 90. let, když 50 Cent vpadl do rapového průmyslu spolupracující s Jam Master Jayem, Yayo se dostal svým rapováním až k soudu. A právě v této době, kdy Yayo 50 Centa nejvíce potřeboval, byl postřelen nechvalně známými 9 ranami. Ale Yayo ještě spolu s Lloydem Banksem brali tuto zdánlivou tragédii jako triumf. "Hned jak se 50 Cent zotavil a vrátil, okamžitě jsme šli pracovat do studia," říká Yayo, který loajálně hrál jeho pozici navzdory patrně nepřekonatelné opozici proti nim. "A to byl podnět k tomu, abychom dali dohromady G-Unit. Tady je celé vysvětlení, proč vlastně existujeme." Trio šlo do války s těmi, kteří měli strach o to, aby jim neukradli fanoušky a kvůli spoustě dalších důvodů. Ale během léta 2002, když se vše začalo dávat dohromady, Yayo byl postřelen v sousedství v Queensu. Yayo se vykašlal na obžalobu a zakázal si uzavřít se do sebe, místo toho nahrával s G-Unit písničky a jako jeden z originálních členů G-Unit se také podílel na turné. Dělal hosta na 50 Centově albu Get Rich Or Die Tryin´, které bylo 11krát platinové. Uzavřel blízké vztahy s Dr. Dre a Eminemem, kteří byli nedílnou součástí na jeho albu.
A jaké má vztahy se členy G-Unit? "Nejraději mám Bucka a Bankse, protože zaujali svými deskami, takže jsme si dost podobní. Jen já jsem ale obdržel bonus z cd G-Unit, protože oni ví, že to pro mě bylo moc důležité." Yayo se též podílel na albu The Game, několikrát účinkoval v písničkách i na albu 50 Centa.
Zajímavý vliv měl Tony i na vývoj písně Candy Shop. Napsal ji dříve než 50 Cent pod názvem So Seductive. Ovšem pak svolil 50 Centovi, aby ji přejmenovali na Candy Shop a 50 ji měl pod svým jménem. Proto se na začátku říká So Seductive. A co se týče jeho alba, je to také jedním v pořadí z osobních deníků, kde chce vysvětlit, že je schopen stát i na vlastních nohou, i přesto, že začátky byly velmi podporovány Eminemem nebo 50 Centem. "Všechny věci, se kterými se na mém albu setkáte, jsou ty, které jsem viděl nebo udělal. Nejsou to fakta, ale skutečnosti. I název mluví za sebe: Thoughs of A Predicate Felon - Myšlenky uvězněného zločince.
Osobne uudaje
Občanské Jméno: David Darnell Brown
Datum Narození: 15. března 1981 (znamení ryby)
Místo narození: Nashville, Tennessee, USA
Skupina: G-Unit (Guerilla-Unit)
Styl Muziky: Crossover Rap / Hip-hop
Výška: 183 cm (6')
NEXT :...............................................................__.....................................
Vše začalo nakonci roku 2002, kdy byl Tony Yayo zatčen a následovně odsouzen za nedovolené držení zbraně. Zákon mu znemožnil zapojit se do megastartu G-Unit, k níž přispěl 50 Cent a jeho album Get Rich Or Die Tryin'. Naštěstí Tony Yayo účinkoval v mnoha klipech, které se podíleli na tomto velestartu, účinkoval v klipu Wanksta, In Da Club a podílel se na dalších nahrávkách. Nicméně uzavřený prostor vézeňské cely mu neumožňoval takové výsluní, na jakémž byli ostatní členové G-Unit. Ve vězení proto psal mnoho textů, které později využil pro svůj debut. V roce 2003 začala ze strany kolegů z G-Unit velká propagace na jejich uvězněného člena, kampaň nesla název ''Free Yayo'' (Volný Yayo).
Začalo vyrábět oblečení, na kterém byly nápisy Free Yayo. Po vydání alba od G-Unit s název Beg For Mercy se propagace stupňovala, 50 Cent, Lloyd Banks a Young Buck zmiňoval kontext Free Yayo ve svých písních či klipech, např. v klipu Stunt 101 můžete slyšet, jak Young Buck říká Free Yayo, nebo můžete vidět grafitty s toutou tématikou. Dále je tu nezměrné množstvé mixtapů, jejichž hlavní tématikou je Free Yayo. Tyto mixtapy pomohly k popularitě mnoha DJům, za příklad stojí uvést dvojici DJ Clue a DJ Whoo Kid.
Následuje rok 2004, Tony Yayo je 9. ledna propuštěn z vězení. Yayo se účastní na tiskových konfereních, dělá rozhovory pro rádia, je kolem něj rozruch. Nicméně po vykonání trestu musí dodržovat soudem jasně stanovená pravidla, jedním z nich je i to, že se smí zdržovat pouze v New Yorku. Právě toto se mu stalo osudným. Policií byl zatknut v Las Vegas, kde si s ostatními členy G-Unit vychutnával dovolenou. Propuštěn byl 24. května 2004, odpykal si devadesát dnů. Hned na to vydala G-Unit animovaný videoklip, ve kterém zbylí členové zachránili uneseného Tonyho Yaya ze zlých rukou. Marvin Bernard je už skutečně Free Yayo.
Kliknutím obal zvětšíte1. Intro
2. Homicide
3. It Is What It Is
4. Tattle Teller
5. So Seductive
6. Eastside Westside
7. Drama Setter
8. We Don't Give A F***
9. Pimpin
10. Curious
11. I'm So High
12. Love My Style
13. Project Princess
14. G-S***
15. I Know You Don't Love Me
16. Dear Suzie
17. Live By The Gun

YOUNK BUCK

22. prosince 2006 v 17:11 | Petra
Tento velmi populární člen rapové partičky G-Unit se narodil ve státě Tennessee, v Nashville dne 15. 3. 1981. Jeho život má několik etap, momentálně je v jedné z nejlepších. Sám David Brown, jak zní jeho pravé jméno, říká: "Hudba provází celý můj život. Začal jsem rapovat, když mi bylo nějakých těch 12 až 13 let. Ovšem poctivě jsem se tomu začal věnovat až v nahrávacím studiu, když mi bylo 15 let." Ovšem Buckova tvář nesměřovala pouze do hip hopového světa, dealování drog v rodném Nashville ho také ve značné míře poznamenalo.
Spolčil se s největšími kriminálníky z okolí, kteří ho zatáhli do akcí, kterých v pozdějších dobách velmi litoval. Velmi ho ovlivnil nyní uvězněný rapper Priest, který s ním byl v těsné vztahu na začátku jeho úspěšné kariéry. "Sedni si na tu svojí mladou pr***, rozumíš, ty spratku. Dávej si pozor, ty mladej samečku!" Spojení "mladej sameček" se později stalo nedílnou součástí jeho pseudonymu.
Když bylo Buckovi 16 let, do Nashville přijela neworleanská herecká a nahrávací společnost Cash Money a přislíbila Youngu Buckovi spolupráci ohledně nahrávání a zároveň tak dostal šanci se uplatnit ve větším městě. Společnost se sama chtěla zviditelnit, protože lukrativní nabídka ukázat se na kabelu CEO byla velmi lákavá. Spolupráce s ním byla velmi dobrá, a tak jakýsi Brian Williams alias Baby zajistil, aby se Young Buck stal součástí Cash Money. To ovšem zahrnoval také vzdát se studia a na střední škole a přestěhovat se do New Orleans. Psal se rok 1997 a milionáři z Cash Money byli kousek od toho stát se absolutní špičkou ve svém oboru. "Všichni jsme žili v malém bytečku. Nejhorší na tom bylo, že každý byl s každým ve sváru. Ale já byl mladý a cítil jsem to jako příležitost. Tam jsi mohl vidět ten potenciál, jak se stávají něčím víc a všem to leze strašně na mozek. Už jsme nebyli tak partička jako na začátku. Posléze jsem cítil, jako bych už nebyl součástí. Možná to zapříčinil vše ten výstřel…"
Po čtyřech letech, tj. rok 2001, které strávil Young Buck v New Orleans se rozhodl vrátit domů. "Přišel jsem zpět do Nashville, do ulic, kde jsem začínal a uvědomil si, kolik moc času jsem jen ztratil. Byl jsem tady brán jako nová značka. Byl jsem lepší než ty ostatní nicky okolo. Ovšem ta nenávist ve vzduchu by se dala krájet. Prostě sklízíte, co jste si zasadil. V tu samou dobu, kdy jsem tam byl já, se vyskytl v Nashville jeden hajzl, který zapříčinil vše, co se stalo. Normálně přišel k našim dvěřím, rozkopl je, mohlo být tak 4-5 ráno. Ležel jsem na podlaze. Stoupl si těsně nad moji hlavu s pistolí nebo něčím podobným, ale já jsme se mu vysmekl a utíkal přímo do kuchyně. Jeden z kluků, který se mnou bydlel, zažil totéž, protože byl vzhůru a snažil se vyprovodit toho gangstera ze dveří. Dostal jsem dvě rány. Jednu do ruky a druhou do stehna. Jenže měl jsem doma tolik ilegálních věcí, že mi trvalo 45 minut, než jsme všechno nějak zlikvidoval a dostal se do nemocnice. Tolikrát jsem proklel svůj život kvůli těm krvácejícím ranám."
Ale Buck také tvrdě "bušil" v nahrávacím studiu s přítelem z dětství D-Tayem, kteří společně vydali desku pod názvem Thuggin´Til The End. I přesto, že deska nevynesla nějaký extra výsledek, Buck dosáhl neocenitelné zkušenosti. Respektive když se snažil opustit jednostrannou smlouvu. "Byl jsem mladý a tak chtivý vydělat si nějaké peníze, že jsem byl schopen za cokoliv ukázat svůj talent," říká Buck. "Když jsem se začal shánět po nových možnostech, zjistil jsem, že jsem byl opravdu jen taková loutka, kterou nechali nevědomky podepsat smlouvu a o které v podstatě ani nic neví. Cítil jsem se jako člověk typu: dělejte si se mnou co chcete, hlavně když budu vidět." Buckova další příležitost přišla spolu s bývalým parťákem Baby Brianem Williamsem, který se ho optal, jestli má ještě po předchozích zkušenostech chuť dát se zpět dohromady s Cash Money. Buckovi to nepřišlo jako nejvhodnější nabídka, ale i přesto do toho šel. První pocit v té osudné kanceláři popisuje jako velmi napjatý vztah mezi všemi a obrovskou nervozitu. Po týdnu si však zvykl a uvědomil si, že sedí na pohodlnější lavici v pohodlnější kanceláři než s D-Tayem. "Byl jsem připraven, že jakmile vstoupí Juvenile do kanceláře, odcházím. Juvenile totiž v té době měl v rukou smlouvy s esy z Cash Money, ale mě nabídl šanci spojit se s UTP Records. Juvenile byl typ člověka, který jakoby říkal:, Nezapomenu ti nic, cos udělal, ale pořád mám nutkání a chci slyšet tvojí nynější tvorbu. Něco mě prostě láká. "Tak jsem prostě udělal takový pokus. Takový, že mi Juvenile nosil kufry a vedl mě po ulici. prostě jsem s ním začal nahrávat. Za první tři dny jsem udělal okolo 11 písní."
Buck žil a nahrával pod záštitou Juvenile, a zrovna když byl na turné, potkal se se svým budoucím parťákem 50 Centem a Lloydem Banksem v New Yorku. Nastala taková malá kolaborace a vznikl pouliční hit A Little Bit of Everything. "Bylo to jako odměna za to, že jsem se potkal s 50 Centem, protože jsem respektoval jeho vlastní příběh. A i on můj. Byl jsem fanoušek takových lidí i před tím, než jsem vstoupil do jeho crew. Začali jsme od nuly. A slíbili jsme si, že jestli se jednomu přihodí něco, je to totéž, jako kdyby se přihodilo druhému. A díky Boží přízni to dopadlo tak, jak to dopadlo. Vstoupil jsem do G-Unit. A vždycky jako by mi Juvenile podvědomě říkal: "Každá nabídka, která přijde, tu ber. Jestli je to něco, co ti pomůže v kariéře, neváhej a jdi do toho." Young Buckova první prezentace v G-Unit nastala tehdy, když se objevil v písni Bloodhound na 50 Centově debutu Get Rich Or Die Tryin´. Dále se objevuje na desce G-Unit Beg For Mercy a na svou vlastní desku také nečekal dlouho. Pecka Straight Outta Cashville. Název mluví sám za sebe. Byl ve spolku Cash Money, proto Cashville, a Straight Outta ve smyslu přímo ven z něho. "Chtěl jsem naznačit, že při poslechu se můžete dozvědět, čím jsem prošel. Začalo to Nashvillem a končí to kde?"
Straight Outta Cashville produkoval a zároveň se na ní objevil Dr. Dre, Eminem, Lil´Jon spolu se členy G-Unit, tj. 50 Cent, Lloyd Banks. Stejně tak je deska úspěšná díky jižňanským rapperům, jako např. T.I., Lil´ Flipovi nebo Davidu Bannerovi. "Celé toto album je záležitostí mého života a všeho, co se zatím stalo."
Buck je znám však i jako několikrát trestně stíhaný. Jeden ze známějších prohřešků líčí incident na Vibe Awards 2004, kde byl Dr. Dre přepaden Jimmym Jamesem Johnsonem a Buck se přidal a podporoval Dr. Dre. Videa později ukázala, že Buck bránil svého přítele tak, že vyhrožoval smrtí nožem. Policie ho dohnala před soud 20. listopadu toho roku.
Posledním restem je nedávná aféra z 9. srpna 2005, kdy byl obviněn hned z několika věcí. Vše začalo na koncertě v New Yorku, po menší přestřelce nasedli všichni do auta, jeli na červenou a když je policisté chytili, drželi ilegálně několik zbraní. Není jisté, jestli právě Young Buck držel zbraň, každopádně všichni z auta byli obviněni.
Toto jsou peprnější chvilky Buckova života, a tak můžeme říci, že i přesto, že má dceru, kterou velmi dobře finančně podporuje, rodinný typ to asi dvakrát nebude. První, co člověka zaujme, je jeho blyštivý chrup, který má hodnotu asi tak 100 000 dolarů. No a o tom, na kolik přišel tohoto bohatého rappera G-Unit přívěsek můžeme jen a jen polemizovat a tiše závidět.
Kliknutím obal zvětšíte1. I'm A Soldier
2. Do It Like Me
3. Let Me In
4. Look At Me Now
5. Welcome To The South
6. Prices On My Head
7. Bonafide Hustler
8. Shorty Wanna Ride
9. Bang Bang
10. Thou Shall
11. Black Gloves
12. Stomp
13. Taking Hits
14. Walk With Me
Název:
Straight Outta Ca$hville
Datum vydání:
24. srpna 2004
Vydavateství:
Interscope Records
1. What You Talkin Bout (Intro)
2. Paybacks A Bitch
3. Drop It
4. Fired Up
5. Bitch Before My Dog
6. Nashville De Cuba (Skit)
7. Ride Or Die
8. Lord Knows
9. Where Da Love At
10. Workin With Something
11. Ya Know
12. Don't Know Where I'm Headed
13. Back On Up
14. Get Paid (Can't Keep Livin)
Autoři:
Young Buck, D-Tay :
Název:
Thuggin' Til the End
Datum vydání:
22. srpna 2000
Vydavateství:
Next Level
SINGLY
Let Me In (2004)

Loyd Banks

22. prosince 2006 v 16:56 | OPetra
Vlastním jménem Christopher Lloyd, narozen 30. dubna roku 1982 v USA, státě Maryland, městě New Carrollton. O šest let později se s rodiči přestěhoval do newyorské čtvrti Jamaica Queens. Vyrůstal v nemanželské rodině - jeho otec byl černoch, matka byla z Puerta Rica, takže Lloydův původ je smíšený. Otec byl taxikář a trávil spoustu času v barech, s ním zde byl často i mladý Lloyd, takže na jeho výchově se takřka podílela jenom jeho matka. Jelikož žil ve čtvrti Queens, nemohli chybět zápletky s lidmi pohybujícími se v mezích zákona, dokonce bylo i pár situací, ve kterých zažil, jak se utíká před smrtí. Problémy byly i ohledně školních povinností - jeho škola ho prý nerespektovala, ve svých šestnácti letech z ní byl vyhozen.
Následovně začal mixovat hudbu na ulicích. Spousta lidí mu říkalo, aby svoji hudbu začal prodávat, nicméně své nahrávky si nechal, nyní již Lloyd Banks, pro sebe. Někdy okolo roku 2001 se zúčastnil soutěže, kterou pořádal 50 Cent s Tony Yayem a v níž je Lloyd Banks tak zaujal, že si ho vzali do své nově vzniklé crew G-Unit.
V polovině roku 2002 účinkoval na 50 Centově úspěšném mixtapu 50 Cent Is the Future, na kterém se víceméně podílela celá G-Unit, ale to, že ho vydal 50 Cent nelze popřít. Banks se dále podílel na dalším 50ho mixtapu No Mercy, No Fear, na němž též účinkoval i Tony Yayo. To, že vstup do crew G-Unit byl pro Lloyda Bankse velmi lukrativní svědčí fakt, že šéf této crew 50 Cent podepsal smlouvu o vstupu do labelu Eminema a Dr. Dre, do čehož pochopitelně zatáhl svoji crew a to včetně Lloyda Bankse. První 50 Centův krok pod těmito labely bylo, že vydal singl Wanksta (sountrack pro 8 Mile). V klipu se také objevil Lloyd Banks.
Lloyd Christopher začal být opravdu mediálně známý, když Fifty na začátku roku 2003 vydal veleúspěšný singl In Da Club a s ním i klip, ve kterém účinkovala G-Unit. Účinkování na 50 Centově album Get Rich or Die Tryin' mu též přineslo nemalou prestiž. Na klipu k druhému singlu (21 Questions) z 50ho alba se objevil jako Fiftyho spoluvězeň. Spolu s G-Unit se účastní turné Anger Managment, na kterém účinkují hvězdy typu Snoop Dogg, Eminem, či Cypress Hill. Třetím singl z Get Rich or Die Tryin' je P.I.M.P. a to v podobě remixu, na kterém kromě 50ho účinkuje rappový velikán Snoop Dogg a Young Buck. Singl má, jakožto všechny, úspěch. K P.I.M.P. byl také natočen videoklip.
G-Unit plánuje vydat na příští rok svoje první album, ale jelikož je po albu velmi vysoká poptávka ještě před vydáním, album je tak vydáno 14. listopadu, nese název Beg for Mercy a natočeno bylo v sestavě 50 Cent, Lloyd Banks, Young Buck (Tony Yayo byl ve vězení). Albu byl předeslán singl Stunt 101, k němuž byl natočen velmi povedený videoklip. Další singl z dobře prodávaného alba Beg for Mercy je Wanna Be to Know You, třetí a zárověn poslední singl je Poppin' Them Thangs. S klidem lze říct, že toto album utvrdilo postavení Lloyda Bankse mezi špičky rapového nebe.
V roce 2004 přichází čas na nahrávání debutového sólového alba, jenž ponese název Hunger For More. Na albu mu budou hosté Snoop Dogg, Ludacris, 50 Cent, Nate Dogg, The Game (nový člen G-Unit) a Tony Yayo. V polovině roku, přesně 29. června, album vychází, ale ještě před tím, než vyšlo, mu byl předeslán singl On Fire, který produkoval Eminem, videoklip k tomuto singlu je vskutku lahůdkový. Album se singlem patří k prodejní špičce.
Nakonci roku se ještě zúčastní předávání Vibe Awards, na kterých byl napaden Dr. Dre - Banks se ještě s Youngem Buckem vložili do rvačky. Velmi úspěšný rok tak pro Lloyda Bankse končí.
Rok 2005 začíná tím, že účinkuje ve 50 Centově klipu Candy Shop. Dále účinkuje na singlu první dámy G-Unit Olivie, singl nese název Twist It a byl k němu natočen videoklip. Třetí akt je, že se objeví ve videoklipu Younga Bucka a 50 Centa, konkrétně Bonafide Hustler a Just A Lil' Bit. Od začátku června účinkuje na turné Anger Managment 3, s kterým, vedle 50 Centa, Eminema, Obieho Trice, D12 a zbytku G-Unit, účinkuje v Americe a Evropě. Jeho postava se objeví v grafickém podání ve 50 Centově videohře Bulletproof, v níž účinkují i ostatní členové G-Unit. Jeho poslední počin je spolupráce na dvou písních k soundtracku Get Rich or Die Tryin' (50 Centův autobiografický film).
Osobne uudaje
Občanské jméno: Christopher Lloyd
Datum narození: 30.4.1982
Místo narození: New Carrollton (Maryland, USA)
Rodinný stav: svobodný
Výška: 188 cm (6'22'')
Jeho rodiče byli velmi mladí a nikdy se nevzali. Vyrůstal u obou z nich. Ale slovo máma a táta si osvojil. Jeho otec pracoval jako taxikář a většinu času trávil v barech spolu se svým synem, tehdy mladým Lloydem. Ne vždy to ale mělo dobrý vliv. Třeba taková jeho matka ho učila, jak si holit vousy. "Máma mě naučila a ukázala vše. Když jsem byl ve 3. ročníku, vzala okurku a naučila mě navlékat kondom.
Vzdělání: základní (ze střední školy byl vyhozen krátce před svými šestnáctými narozeninami.)
Kliknutím obal zvětšíte1. Ain't No Click
2. Playboy
3. Warrior
4. On Fire
5. I Get High
6. I'm So Fly
7. Work Magic
8. If You So Gangsta
9. Warrior, Pt. 2
10. Karma
11. When the Chips Are Down
12. Til The End
13. Die One Day
14. South Side Story
Název:
Hunger For More
Datum vydání:
29.6.2004
Vydavateství:
Interscope Records
SINGLY
On Fire (2004)

50Cent

22. prosince 2006 v 16:38 | Peťkaaa
Vlastním jménem Curtis Jackson, narozen 6. července roku 1976. Jeho matka Sabrina Jackson ho porodila ve svých 15 letech života. Sama dealovala drogy. Jeho otec je neznámý. Jisté je jen to, že zemřel ješté předtím, než se jeho syn narodil. Curtis se vydal po stopách své matky, každopádně na to měl prostředí, ve kterém vyrůstal, akorát stvořené. Čtvrť Jamaica Queens (USA, New York), přezdívaná ,,čtvrtí drog'', což mluví samo za sebe. Když bylo Curtisovi 8 let (1984), jeho matka byla v souvislosti se svoji drogovou činností zavražděna (bylo jí 22 let). K výchově si ho vzali prarodiče, kteří též bydleli ve čtvrti Queens (161. ulice v Jamaica Queens). V 12 letech se začal živit jako drogový dealer a boxer. Po dokončení docházky základní školy začal absolovovat střední školu Andrew Jackson High School (dnes Campus Magnet High School). Ale kvůli svému byznysu školní docházku nenaplňoval tak, jak by měl. Ze školy byl vyloučen právě kvůli svému drogovému byznysu a docházce. Nadále se věnoval své činnosti, což ho zavedlo do rozporu se zákonem. Občas kvůli tomu byl na krátším pobytě ve vězení. V devadesátých letech byl téměř bez majetku. Aby si zíkal alepsoň nějáký majetek, chodil na newyorskou Avenue (dnes Guy R. Brewer blvd.) prodávat svoje texty. Jeho drogová činnost stále přetrvávala. Již 50 Cent, pod tímto pseudonymem byl znám v ulicích New Yorku. Toto jméno získal po známém drogovém dealerovi Kelvin ,,50 Cent'' Martin, který v 80. letech vydíral a terorizoval v crack-kokainové vojně podsvětí Brooklynu.
V roce 1996 se seznámil v též čtvrti bydlícím Jam Masterem Jayem z labelu Run D.M.C. Tento rapový velikán dal 50 Centovi kazety s beatama, ať 50 Cent předevede co umí! Jam Master Jay si 50 Centa oblíbil a rozhodl se, že mu přiblíží rap. Stal se tak jeho prvním pomyslným mentorem. 50 Cent měl v počátku problémy, nerozuměl formátu textu, naučil se refrén a pak to ostatní. Jam Master Jay musel nastoupit k výkonu trestu. 50 Cent byl již dobře zaškolený.
V roce 1997 se 50 Centovi narodil syn, jmenující se Marquise. V té době byl také 50 Cent komerčně úspěšný v New York - based production, vedené Jay-Z a Nasem. Poté narazil na hitmakery Trackmasters, kterým se 50 Cent velice líbil. A v roce 1999 se seznámil s prezidentem Columbia Records. Právě toto vydavatelství bylo jeho první záštitou. Za dva týdny nahrál ve studiu Upstate v New Yorku 36 písní. První úspěšný singl Your Life's On the Line, následovaje ho Thug Love s Destiny's Child, po něm singl, jímž se prosadil ,,How To Rob,'' na němž spolupracoval Maddrapper. Všechny singly měly být uspořádány na album s názvem Power of the Dollar. 24. května roku 2000, krátce před vydáním alba Power of the Dollar, se jakýsi nájemný vrah pokusil zavraždit 50 Centa před domem jeho prarodičů.. 50 byl devětkrát postřelen z pistole o ráži 9 mm. Byl střelen do brady, ruky, hrudi a noh. Přežil jen o vlásek! Třináct dní ležel v nemocnici. Dalších pár měsíců se uzdravoval, načež ho vydavatelství Columbia Records vyhodilo, jakožto nevhodného (kvůli incidentu). Album Power of the Dollar stáhli z prodeje pár dní po vydání.
50 se vrátil do rapových hlubin, v roce 2002 založil crew G-Unit, zpracovaný podle Sha Money XL, v němž byli Lloyd Banks a Tony Yayo. Začali vydávat bez zázemí vydavatelství, přičemž nahráli 30 skladeb na mixtapy. Tento krok nabyl jejich reputaci v newyorských ulicích. 50 Cent s G-Unit rapovali na populární beaty (Raphael Saadiq - Be Here, Wu-Tang Clan - Ya'll Been Warned'). Též se vysmívali populárním raperům, jmenovitě Ja Rule, který začal být jejich rivalem. 21. 5. 2002 vydali narychlo připravený mixtape Guess Who's Back.
50 Cent neustále vydával, o čemž svédčí mixtape 50 Cent is the Future, který byl vydán 1. 6. 2002. Mixtap materiálně podpořil Jay-Z a Raphael Saadiq. Krátce po vydání tohoto alba rapová megastar Eminem řekl v rádiu o svých sympatiích k 50 Centovi. Eminem si Centa oblíbil okamžité po tom, co se mu na stůl dostal mixtape 50 Cent is the Future. Eminem natolik naléhal, aby 50 Cent vstoupil do jeho vydavatelství, že 50 Centovi nabídl milión dollarů za podepsaní smlouvy. 50 Cent smlouvu, dělající z něj hvězdu nejvyššího formátu, podepsal! Samozřejmě do Eminemovi akce se zapojil i Dr. Dre. Smlouva byla podepsána zhruba v polovině roku 2002. 50 Cent nezahálel a zatímco Dr. Dre s Eminemem připravovali jeho hvězdné album, on sám vydal nahrávku s převzatými beaty a pouze s jedninou novou skladbou Wanksta (první verze). 50 Cent se objevil na soundtracku k Eminemově autobiografickém snímku 8 Mile, kde vystupuje v písních Places To Go, Wanksta (singl, druhá verze) a Rap Game (singl s D12, Obiem Tricem a Eminemem).
Koncem roku 2002 přípravy vrcholí. Posledním krokem bylo natočit klip k supersinglu In Da Club, proráží začátkem roku 2003 albu cestu. Album vychází hned po singlu (6. 2. 2003) a trhá žebříčky prodejnosti. Celkově se alba prodalo 10 miliónu kusů. Další singl z alba je 21 Questions, jenž se též velmi dobře prodává. 50 Cent je na vrcholu slávy! Potom vychází singl Many Men, vyprávějící o incidentu z roku 2000, následuje P.I.M.P. společně s G-Unit a Snoop Doggem. A éru alba uzavírá singl If I Can't.
50 Cent a G-Unit jsou velmi dobře prodávaným zbožím. 50 Cent ohlašuje album se svoji crew G-Unit na příští rok (2004). Ale naléhání fanoušků je donutí album vydat nakonci roku 2003. Album nese název Beg For Mercy a velmi dobře prodává. První singl z něho je Stunt 101, následuje ho Poppin' Them Thags, nesoucí se v gangsterském stylu a nakonec Wanna Get to Know You. Spolek G-Unit se rozjíždí; jednotlivý členové připravují sólo alba a G-Unit uzavřela smlouvu se společností Reebok na výrobu oblečení a bot značky G-Unit. V roce 2004 pomáhá Fiffy svým kolegům na sólových albech. Připravuje Lloyda Bankse a The Gamea. S The Gamem vychází na podzim 2004 singl How We Do, jenž se umísťuje na prvních příčkách v hitprádách. 50 Cent zapříčinil to, že je z The Gamea superhvězda, zásluhu na tom má jeho výpomoc na The Documentary.
Během podzimu 2004 také natáčí své album, které by rád vydal nakonci roku. Bohužel tento krok se neshoduje s marketingovým plánem vydavatelství. Fiddy musí vydavatelství přinutití tím, že vydá singl Disco Inferno, singl má úspěch. Album má vyjít 8. 3.2005. 50 předsílá singl s první dámou G-Unit, r'n'b zpěvačkou, Olivií. Singl nese název Candy Shop a má jak obrovskou medializaci, tak obrovskou prodejnost. Album The Massacre bylo vypuštěno na trh o 4 dny dříve kvůli internetovým pirátům, získává hned v prvních dnech masovou prodejnost. Náhle na to vychází singl Hate It Love It (feat. The Game). Po týdnu, co Hate It or Love It nabírá úspěchu, 50 Cent vyhazuje The Gamea z crewu G-Unit, The Game mu byl neloajalní. 50 Centovi vychází singl Just A lil' Bit a jak už to bývá, má masivní prodejnost. Po usmíření a znovu znepřátelení s The Gamem doprovází měsíc červen konflikty. The Game dissuje celé G-Unit svym trackem 300 Bars and Runnin'. 50 Cent v té době natáčí svůj autobiografický snímek Get Rich Or Die Tryin' a v červenci objíždí USA s turné Anger Managment 3, jemuž dominuje s Eminemem a Lil Jonem.
OSOBNE UUDAJE
Občanské jméno: Curtis Jackson
Datum narození: 6.7.1976
Místo narození: Jamaica Queens (New York, USA)
OSOBNÍ ÚDAJE
Občanské jméno: Curtis Jackson
Datum narození: 6.7.1976
Místo narození: Jamaica Queens (New York, USA)
Rodinný stav: svobodný
Rodina:
matka - Sabrina Jackson - zavražděna v roce 1984 ve spojitosi se svou drogovou činností)
otec - neznámý (je známo, že byl mrtvý ještě nž se 50 Cent narodil)
dítě: Marquise (narozen 1997)
Narodil se v New Yorku ve čtvrti Queens. Otce nikdo nezná a jeho matka byla zavražděna (dealovala drogy). Vyrůstal u prarodičů téže ve čtvrti Queens. Má syna se jménem Marquise.
Kliknutím obal zvětšíte1. Intro
2. In My Hood
3. This Is 50
4. I'm Supposed To Die Tonight
5. Piggy Bank
6. Gatman And Robin
7. Candy Shop
8. Outta Control
9. Get In My Car
10. Ski Mask Way
11. A Baltimore Love Thing
12. Ryder Music
13. Disco Inferno
14. Just A Lil Bit
15. Gunz Come Out
16. My Toy Soldier
17. Position Of Power
18. Build You Up
19. God Gave Me Style
20. So Amazing
Název:
The Massacre
Datum vydání:
3.3.2005
Vydavateství:
Interscope
Kliknutím obal zvětšíte1. Intro
2. What Up Gangsta
3. Patiently Waiting (feat. Eminem)
4. Many Men (Wish Death)
5. In Da Club
6. High All the Time
7. Heat
8. If I Can't
9. Blood Hound (feat. Young Buck of G Unit)
10. Back Down
11. P.I.M.P.
12. Like My Style (feat. Tony Yayo of G Unit)
13. Poor Lil Rich
14. 21 Questions (feat. Nate Dogg)
15. Don't Push Me (feat. Lloyd Banks of G Unit & Eminem)
16. Gotta Make It to Heaven
Název:
Get Rich or Die Tryin'
Datum vydání:
6. února 2003
Vydavateství:
Interscope Records
1. Intro
2. Hit
3. Good Die Young
4. Corner Bodega
5. Your Life's on the Line
6. That Ain't Gangsta
7. As the World Turns
8. Ghetto Qu'ran (Forgive Me)
9. Da Repercussions
10. Money by Any Means
11. Material Girl 2000
12. Thug Love
13. Slow Doe
14. Gun Runner Skit
15. You Ain't No Gangsta
16. Power of the Dollar
17. I'm a Hustler
18. How to Rob
Název:
Power of the Dollar
Datum vydání:
4. června 2000;
o pár dní později staženo z prodeje.
Vydavateství:
Trackmaster / Columbia / Sony
SINGLY
Outta Control (remix) (2005)
Just A Lil' Bit (2005)
Candy Shop (2005)
Disco Inferno (2004)
If I Can't (2004)
P.I.M.P. (2003)
21 Questions (2003)
In Da Club (2003)
Wanksta (2002)
Your Life's on the Line (1999)
Thug Love (1999)
How to Rob (1999)
MIXTAPY (pouze hlavní)
No Mercy, No Fear (2002)
50 Cent Is the Future (2002)
Guess Who's Back (2002)
Pro přehrátí ukázky klikněte na název skladby, k jejímuž přehrátí potřebujete Windows Media Player - více v sekci problémy

Nepriatelia G-unit

22. prosince 2006 v 16:37 | Peťkaa
Ja Rule je úhlavní nepřítel. S 50ym jsou nepřátelé již od mládí, vyrůstali ve stejné čtvrti. V klidu je možné říci, že 50 Cent a Ja Rule jsou nepřátelé na život a na smrt! V roce 2000 byl 50 Cent fyzicky napaden Ja Rulem a jeho bandou v manhatanském klubu. Tento incident rozjel dissování mezi nimi a po vstupu 50 Centa k ,,Shady teamu'' se incident rozrostl, takže celý Shady team se staví Ja Rulovi zády. Ja Rulovi přátelé jsou drogový dealeři a vraždyschopí lidé. Jmenovitě: Irvi Gotti (Murder inc), Suge Knight (mafián z L.A.), Preme McGriff. 50 Cent na něj nahrál diss s Busta Rhymesem a Eminemem, který nese název Hail Mary. Dále Bumb Heads (feat. Eminem and G-Unit). První diss na něj je Your's Lifes on the Line z roku 2000.
BLACK CHILD
Ja Rulův přítel a mimo jiné člen Murder inc. Tento muž pobodal 50 Centa ve výše zmiňovaném klubu na Manhatanu. Na 50 Centa udělal dissy Theres a Snitch in the Club a You the Wanksta. Obě dvě písně jsou o tomto incidentu. Velmi se přátelí s výše vyjmenovanými (též jako Ja Rule).
FAT JOE
50 Cent vypustil krátce před vydáním alba The Massacre hromadný diss Piggy Bank, který zahrnoval urážky na Fat Joea. 50 Cent ho dissoval nejspíše kvůli tomu, že Fat Joe nahrál s Ja Rulem skladbu New York. Okamžitě na to Fat Joe řekl pár nelibých hlášek na 50 Centa v rádiu HOT 97; Raper Fat Joe byl ve čtvrtek pozván do rádia HOT 97 na rozhovor se svým dobrým přítelem DJ Kay Slayem. Prohlásil, že 50 Cent je opravdový ,,Wanksta''
Dále řekl posluchačům svůj ostrý názor na 50 Centův song Piggy Bank; nazval Fiftyho srabem. ,,Jeho steroidy se do něj dostávají,
steroidy mu udělaly postavu, nevypracoval si jí sám, tyhle lidi mi přijdou strašně k smíchu," řekl Fat Joe. Dále prohlásil, že nikdy před tím spolu spor neměli a že
by se ani nedivil, kdyby se 50 Cent začal navážet do Eminema, protože je prý strašně neuctivý. Sám později nahrál diss Massacre of Fifty parodující Fiddyho album. Dále také prohlásil, že se na něj zaměří ve svém nadcházejícím albu, nicméně to se nestalo. Veřejný konflikt s ním též měli na udílení cen MTV:
Po předání ceny pro Missy Elliot Fat Joe dodal: "Chtěl bych jenom říci, jak bezpečný se tu dnes večer cítím v přítomnosti "čestné policie" G-Unit."
Je zajímavé dodat, že Diddy, hostitel této show, přišel nahoru za Joem, jako když z pódia právě odchází a objal ho. Cítí snad Diddy nevraživost vůči G-Unit, potom co se jejich labelu upsal Mase, bývalý člen Bad Boy? Každopádně to vypadalo, že se Diddy Joeovi vykrucuje a pokud jsou tyto zvěsti, že Mase má problémy se svým bývalým bossem, pravdivé, mohlo by se to vyvinout v zajímavý spor.
Později při vyhlášení zakončili 50 Cent a Tony Yayo své společné vystoupení patnáctisekundovým přívalem sprostých slov a urážek namířené na Fat Joea, a na některé další. Kvůli tomu, že MTV vysílání, kromě komentářů "pussy boy" a "fat fuck" (tlustej sráč) mířené na Joea, cenzurovala, není jasné, kdo další byl terčem.
JADAKISS
Spor, který evidentně začal 50 Cent, se táhne od data, kdy Fiddy vydal hromadný diss track Piggy Bank, čímž zatáhl spor až k crew D-Block, jejímž členem je právě Jadakiss. Po dlouhém čekání mu to Jadakiss oplatil dissem No Body Yaself (MC Burian). Z D-Blocku na něj také udělal diss J-Hood, skladba nese název Be A Gentleman.
NAS
Spor začal Nas, když v newyorském Central Parku řekl nelichotivá slova na 50 Centovu muziku. Fifty ho zahrnul do svého hromadného dissu Piggy Bank. Nas prohlásil, že nemá potřebu Fiddymu něco oplácet (doposud se také nic nestalo).
THE GAME
The Game byl objev Dr. Dre, který s ním spolupracoval už od roku 2002 a z jeho iniciativy vstoupil The Game do G-Unit, což se dělo v roce 2004. Tento westcoast rapper se stal velmi oblíbeným - objevil se v písních a videoklipech G-Unit a potom sám vydal singl s 50 Centem, jenž nesl název How We Do. Úspěch alba byl téměř zaručen, protože Dre, Eminem a 50 Cent mu ukládali velkou pečlivost. Album The Documentary patřilo nějaký čas k prodejní špičce, ale neshody The Gamea s ostatními členy G-Unit vznikaly už od počátku, co vstoupil do této crew. Vše vyvrcholilo, když The Game prohlásil, že natočí duet s Nasem (50ho nepřítel), načež Fifty v rádiu HOT 97 učinil radikální prohlášení - The Game v G-Unit končí! Následovně před vchodem rádia, kde stál The Game se svou partou, začala přestřelka. G-Unit spolu s bodyguardy opustila budovu zadním vchodem. Beef začal. The Game si s Fiddym vyměnili přes média pár nelibých urážek. Zakrátko se konala tiskové konference, na níž se měli usmířit. Za přítomnosti médií řekli, že spor končí, nicméně se jeden druhému bál podívat do očí, přesto se nakonec objali a darovali šek pro dětský sbor v New Yorku. Bohužel, konference nebyla vůbec platná, v červnu pár lidí od The Gamea skandovalo ,,G-U-NOT'' před 50ho manažerstvím (Violator Managment), na plakátech měli napsán stejný slogan, čímž rozjeli komerční akci s těmito produkty. Následoval tvrdý diss 300 Bars and Runnin', kde se The Game obul do všech členů G-Unit, nicméně urážky nekončí - na newyorském Hot Summer festivalu opět narážel do G-Unit, ti mu to pak oplatili na turné Anger Managment 3 a ve videoklipu Piggy Bank, ve kterém je The Game za ,,Mr. Potato Head''.
BENZINO
Benzino dal ve svém vlastním časopisu The Source více hlasů sobě než Eminemovi. Dále o Eminemovi napsal nelichotivá slova, tak jejich spor začal, do čehož se zapojili i 50 Cent s G-Unit.
JOE BUDDEN
Joe Budden zdissoval The Gamea na mixtpapu od DJ Clue ve skladbě Game Over. Track urážel hlavně The Gamea (bývalého člena G-Unit, nyní nepřítel). Že skladba uráží, je jasné z názvu: The Game - hra + Over - konec = konec hry. Po hádce na diskuzním fóru se kontakty mezi The Gamem a Buddenem ukončily, ale Joe Budden nadále zůstává nepřítelem G-Unit

Historia G-unit

22. prosince 2006 v 16:35 | Petrušššš
Vše začalo v roce 2002, kolem měsíce dubna. Od postřelení 50 Centa uběhly dva roky a 50 Cent se se svým přítelem Sha Money XL rozhohodli založit crew. Původní členové v dubnu 2002 byli: 50 Cent, Lloyd Banks, Tony Yayo a Sha Money XL, který jim dělal producenta.
Na převzaté beaty, hlavně od Wu Tang Clanu, Raphael Saadiqa, začali nahrávat materiály, ve kterých se vysmívali populárním rapperům (Ja Rule aj.). Materiály vyšly pod názvem Guess Who's Back a to 21. 5. 2002 pod hlavičkou 50 Centa, nicméně ostatní členové G-Unit zde tvoří velkou část. Tímto si nabyli reputaci v newyorských ulicích. Album bylo vydáno pod vydavatelstvím Full Cup.
Poté se začalo nahrávat nové album, vyšlo 1. 6. 2002, neslo název 50 Cent is the Future, bylo opět vydáno pod 50 Centovým jménem, ale účast Lloyda Bankse a Tonyho Yaya byla stejná jako u předchozího. Toto album materiálně podpořili Jay-Z a Raphael Saadiq. Právě toto CD se dostalo na stůl Eminemovi, který na to v rádiu prohlásil, že se mu 50 Cent velmi líbí. Potom 50 Centovi navrhl, že by ho vzal do svého labelu, spolu s Dr. Dre se dohodli, že ho vezmou, ve smlouvě také bylo napsáno, že 50 Cent dostane 1 milión dollarů. Tato smlouva, dělající z 50 Centa hvězdu největšího formátu, sahala i do jeho crewu G-Unit, protože 50 Cent jí do této vyšší sféry vzal sebou.
Smlouva byla podepsána, což se dělo někdy koncem června 2002. Začali přípravy na 50 Centovo hvězdné album Get Rich Or Die Tryin', ale 50 mezi tím stihl vydat album No Mercy, No Fear, účast členů G-Unit byla stejná jako u přeechozích alb. Na albu se objevila první vlastní skladba - Wanksta (stará verze). Na podzim roku vychází Eminemův autobiografický film 8 Mile, na sountracku se obejevuje 50 Cent, ostatní členové G-Unit účinkují ve videu k singlu Wanksta.
V prosinci vrcholí přípravy na album Get Rich Or Die Tryin', Fifty natáčí videoklip k singlu In Da Club, objevují se v něm, jak Lloyd Banks, tak Tony Yayo. Koncem prosince je Tony Yayo zatknut a následovné odsouzen na rok a pár dní za nedovolené držení zbraně. V sestavě G-Unit ho musí nahradit Young Buck, se kterým se Lloyd Banks a 50 Cent dříve seznámili. Začátkem roku 2003 je vydán veleúspěšný singl In Da Club a s ním album Get Rich Or Die Tryin', na kterém se dostal možnost objevit nový přírustek G-Unit Young Buck.
Na tomto albu se objevil i uvězněný Tony Yayo. Další singl z alba Get Rich Or Die Tryin' je 21 Questions, v jehož klipu účinkuje Lloyd Banks, píseň podpořil vokály Nate Dogg. Další singl byl P.I.M.P., na němž spolupracují Snoop Dogg a G-Unit (Lloyd Banks, Young Buck). Éru alba uzavírá klip If I Can't. G-Unit prohlašuje, že vydá album, rok vydání má být 2004, ale kvůli nedočkavosti fanoušků je vydáno 14. listopadu 2003. Novému albu Beg For Mervy je předeslán singl Stunt 101, dále také začíná kampaň na uvězněného člena G-Unit Tonyho Yaya, jsou vyráběna trika, mixtapy, hlášky v písních aj.
Zakládají také vlastní vydavatelství s názvem G-Unit Records, nechybí ani vlastní kolekce textilu a obuvi. Textil navrhuje a vyrábí firma Ecko, o obuv se stará Reebok.
9. ledna roku 2004 je Tony Yayo propuštěn z vězení, ale nesmí porušit soudem stanovené podmínky, například to, že se smí pohybovat pouze na území města New York, což se mu stane osudným. Byl zatkun v Las Vegas, kde si s ostaními členy G-Unit užíval dovolenou, pobyt ve vězení si tak prodloužil o dva měsíce a půl. O 4 dny po jeho propuštění vychází druhý singl z alba, který nese název Poppin' Them Thangs. Dále vychází poslední singl z 50 Centova alba Get Rich Or Die Tryin', nese název If I Can't, videoklip k tomuto singlu je závěrečným shrnutím této éry.
Lloyd Banks a Young Buck se připravují na vydání vlastního alba, s nahráváním jim pomůžou Dr. Dre, Eminem a další producenti. Na albách se samozřejmě objeví mnoho zajímavých hostů.
K G-Unit se připojují R'n'B zpěvačka Olivia a The Game, což jsou objevy Dr. Dre; The Game s ním spolupracoval od roku 2002 a Olivii obejvil v jednom baru v Los Angeles.
29. června vychází Lloydu Banksovi album Hunger For More, jemuž je předeslán singl s videoklipem nesoucí název On Fire, produkovaný Eminemem a o vokály doplněný 50 Centem. Album a později i singl mají úspěch. 24. srpna vychází album Youngu Buckovi, nese název Straight Outta Ca$hville - první singl z něho je Let Me In. Oba dva členové sklízí velký úspěch, na albech se jim obejvili hvězdy typu Snoop Dogg, Eminem, Ludacris a další.
Čas přišel i na nového člena G-Unit The Gamea, který nahrává svoje album, na němž mu samozřejmě pomáhají Dr. Dre a Eminem, ale to z obzvláštní pečlivostí - hlavně od Dr. Dre, s ktrerým už The Game dříve spolupracoval. Nahrávao také 50 Cent, vydal singl Disco Inferno (bez videoklipu), čímž přinutí vydavatelství, aby mu co nejdříve vydalo jeho připravené album.
Novému albu The Documentary byl předeslán singl Dreams a pak How We Do, což je duet s 50 Centem. How We Do sklízí úspěch; The Game je poznáván i lidmi, kteří se o G-Unit nezajímají. 18. ledna pak vychází samotné album, prodejnost je větší, než u alb od Younga Bucka a Lloyd Bankse.
Třetí březnový den je vydáno album 50 Centa The Massacre, kterému předchází singl Candy Shop a hromadný diss track Piggy Banks. Album se singlem mají rekordní prodejnost - Fiftymu se jen o vlásek nepodařil prodejní rekord, který drží The Beatles.
Měsíc duben se nenese pouze ve znaku masivní prodejnosti, ale i v rozporech v G-Unit. The Game, jenž se do G-Unit přidal hlavné z iniciativy Dr. Dre byl 50 Centem vyhozen pro neloajalitu k celé crew, toto prý předcházely mnohočetné neschody s ostatními členy G-Unit.
Zakrátko vychází 50 Centovi singl Just A Lil' Bit a později také singl Olivie s názvem Twist It (účinkuje na něm Lloyd Banks). Do labelu G-Unit Records se upsali dva gigantičtí přírustci, jsou jimi Mobb Deep a M.O.P.
Celá hlavní sestava objíždí USA a Evropu s turné Anger Managment 3 a 50 Cent vydává s Mobb Deep singl Outta Control (remix). Později vydává reedici svého alba The Massacre, která obsahuje již zmiňivaný nový hit a videoklip pro každou píseň. Později vychází 50 Centův autobiografický film Get Rich or Die Tryin', k němuž vyšel i sountrack. Popularita G-Unit se den ode dne zvyšuje.

Všetci

22. prosince 2006 v 16:31 | Peťka ved kto iny?
G-Unit je crew, která produkuje hudbu, jejímž primárním žánrem je Gangsta Rap. Skupina má vlastní nahrávací label a oděvní značku. Hlavními představiteli G-Unit jsou: 50 Cent (šéf crew), Tony Yayo, Lloyd Banks, Young Buck, Olivia a Spider Loc.
Založení: rok 2002 (okolo dubna)
Hlavní představitelé:
50 Cent (šéf crew), Tony Yayo, Lloyd Banks, Young Buck, Olivia a Spider Loc
Manažer crew:
Sha Money XL
Ostatní členové:
Prov, Bang Em Surf, Ice, Bolo
Bývalý členové:
The Game (vyhozen pro neloajalitu k celé crew, dále kvůli trvalým neshodám)
 
 

Reklama